Tantsi oma südamest -
aastakursus 22/23

Me oleme kõik seotud vastastikkuse leppega: taimede hingeõhk loomade hingeõhu vastu, talv ja suvi, kiskja ja saakloom, rohi ja tuli, öö ja päev, elamine ja suremine. Vesi teab seda, pilved teavad seda. Maapind ja kivid teavad. Nad tantsivad pidevas äraandmises – maa loomises, olematuks tegemises ja taasloomises. Meie esivanemad ütlevad, et tseremoonia on viis, kuidas me saame hoida meeles meeleshoidmist. Äraandmise tantsus mäleta, et maa on kingitus, mida peame edasi andma, nii nagu tema tuli meie juurde. Kui me selle unustame, siis vajame tantse leinamiseks. Jääkarude lahkumise pärast, kurgede vaikuse pärast, jõgede surma pärast ja lume mälestuse pärast.   

Robin Wall Kimmerer (“Lõhnheina punudes”)

Tants on sild aja ja ruumi vahel. Meie endi ja selle vahel, mis  meid ümbritseb. Tantsides tekib ühendus samm-sammult selja taha jääva mineviku ja meie jalge ees avaneva tuleviku vahel. Kõikide meie osade  vahel. Meie keha, tunnete, vaimu, mõtete vahel. See ühendus tekib olevikus, ainsas ajahetkes, mida me tõeliselt enda omaks võime nimetada. Kindla sammudemustriga tantsud oma erinevate rütmide ja  omadustega pakuvad väärtuslikku võimalust harjutada kohalolekut. Nad viivad meid ikka ja jälle meie keskmes oleva jõu juurde, mida vajame, et suuta vastu võtta muutuseid elus.

Vabatantsus tegeleme oma elujõu ja eluliste impulssidega. Selle läbi võime leida oma isikliku liikumise keele, endale ürgomased žestid ja need nähtavale tuua. Tantsu abil saame luua ruumi sügavaimate tunnete jaoks meis – rõõmu, leina, julguse, armastuse, viha, õrnuse jaoks, ning muuta nad oma teadvusele kättesaadavaks, tajuda elurõõmu,
olla ühenduses oma energiaga.

Nende kahe tantsuviisi mängulisest sidumisest koosneb Cornelia Freise poolt loodud südameruumi tantsude meetod. Iga nädalalõpp on omamoodi reis tundmatusse, kunagi ei tea, mis järgmise käänaku taga ootab, mida võime avastada, tajuda, leida. Aeg iseendale.

Saabuval sügisel alustan uue aastakursusega, mis koosneb neljast nädalalõpuseminarist.

Ajad:

30.september – 2. oktoober 2022

13.-15. jaanuar 2023;

17.-19. märts 2023;

9.-11. juuni 2023
(alustame nädalalõpuseminari reede õhtul ja lõpetame pühapäeva lõunal)

Toimumispaigad:

Septembris/oktoobris ja juunis Polli Talu Loomingulises Keskuses, jaanuaris ja märtsis Tallinnas Taiji klubis (Pärnu mnt 102E).

Maksumus:

580,- eurot. Lisanduvad ööbimine ja toitlustamine Polli Talu Loomingulises keskuses, mida saab maksta kohapeal, enne Pollil toimuva seminari algust. Võimalus tasuda ka jagatuna kümne kuu peale. Vajadusel võib küsida soodustust.

Registreerumistähtaeg:

4. september 2022. Registreerumine kehtib kogu kursuse ulatuses, st kui peaks tekkima takistusi mõnel korral kohale tulemisega, tuleb tasu siiski maksta. Registreerumine on siduv.

Juhendaja:

Eva Eensaar-Tootsen

Registreerumine:

eva.eensaar@gmail.com

S

Pilt: Marika Blossfeldt