Konkurents, kõige seotus kõigega ja mitmekesisus tantsus.
14.-17. juuli 2022
Juhendab Eva Eensaar-Tootsen
“Ma ei arva, et keegi võiks õnne “leida”. Me pigem kasvatame seda endas, otsides väärtust väikestes asjades, igapäevaseid imesid, mis kinnitavad meie südant nii, et saaksime hoida seda lahti selle jaoks, mis on raske.”
Dawna Markowa
Seekord tantsime šoti varianti Lumivalgekese muinasjutust Cornelia Freise poolt loodud lõpuga. Šoti variant muinasjutust erineb meile tuntud versioonist keldi kultuurile omase rikkaliku mitmekesisuse ja ootamatute käikude poolest, ja Cornelia lõpp aitab meil leida samm sammult tee olukorrast välja. Loo peategelasteks on ema ja tütar, Hõbepuu ja Kuldpuu, kuninganna ja kuningatütar. Hõbepuu ja Kuldpuu lähevad oru sügavaimasse põhja, kus voolab allikas. Allika põhjas elab forell, kes vastab kõikidele küsimustele. Ema tahab teada, kes on kõige ilusam kogu maal. Forelli sõnul on Hõbepuu ilus küll, kuid kõige ilusam on siiski tema tütar Kuldpuu. Allikas on peegeldumise koht, kus me puutume kokku teise ilmaga ja kus meid toidetakse toiduga alateadvusest. Seal peegeldub midagi sügavat. Hõbepuu on valmis tegema mida iganes, et olla ise ilusaim kogu maal. Nagu ikka muinasjuttudes, on tütrel Kuldpuul abilisi, kes kõige halvema siiski ära hoiavad. Läbi raskuste jõutakse lõpuks kõiki erinevaid tegelasi ühendava rõõmuni ühises tantsus.
See muinasjutt tegeleb konkurentsi teemaga. Kuigi me seda ei taha, identifitseerime meie, naised, end siiski tihti kriteeriumite „kõige ilusam, kõige parem, kõige targem“ järgi, ja selle tõttu ei suuda me haarata ja elada naiselikule printsiibile nii ürgomast põhimõtet sellest, et kõik on kõigega seotud ja mitmekesine. See on ka meie aja teema, kus mehelik printsiip oma põhimõttega „kaugemale, suuremalt ja rohkem“ on viimase piirini jõudmas. Isegi kui me näeme vaeva, et kasvatada endas solidaarsust, lihtsust ja kokkuhoidmist, on võistluse teema meie sügavuses siiski olemas. Kuidas meie sisimas töötavat võistlemist ära tunda ja kuidas leida tee koostöö ja rõõmuni, seda õpetavad muinasjutu tegelastele loomad: rebased, öökullid, kärnkonnad, varesed, metssead.
“Muinasjutu kutsele järgnedes jõuame tantsides oma sügavusse, kus varustatuna julguse, lihtsuse ja tõe voorustega kohtume iseendas sellega, mille oleme endas välistanud. Tants pakub meile mängulise ja lihtsa võimaluse tajuda oma kehas jõudu ja lubada sel välja tungida. Nii saame tunda endas ühendust TERVIKlikkusega ja ise taas tervikuks saada.” Cornelia Freise
Me tantsime meditatiivseid Südameruumi tantse (Cornelia Freise, Raum des Herzens®), vabatantse ja tegeleme unenägude ning südamemeditatsiooniga. Seekord on laager ühe päeva võrra pikem.
Alustame neljapäeva õhtul ja lõpetame pühapäeval lõunasöögiga.
Eelnev tantsukogemus ei ole vajalik.
Maksumus: 385,- eurot, sisaldab tantsutööd, toitlustust (3 hommikusööki, 3 lõunasööki, 3 õhtusööki) ning ööbimist aitades.
Saabumine neljapäeval, 14. juulil, alates kell 17.00, õhtusöök kell 18.00.
Laager lõpeb pühapäeval, 17. juulil, lõunasöögiga kell 13.00