Kursused

AASTAKURSUS 2020/2021:

"Tantsi oma südamest"

Juhendaja: Eva Eensaar-Tootsen
Periood: september 2020 – juuni 2021. Kursus koosneb neljast tantsunädalavahetusest. Sobib ka algajatele.
Sa ei pea olema hea. Sa ei pea põlvili roomama, sada miili läbi kõrbe, kahetsedes. Sa pead vaid laskma oma keha pehmel loomal armastada seda, mida ta armastab. Räägi mulle meeleheitest, enda omast, ja mina räägin sulle omast. Samal ajal liigub maailm edasi. Samal ajal liiguvad päike ja puhtad vihmapiisad üle maastike, üle väljade ja sügavate puude, üle mägede ja jõgede. Samal ajal suunduvad metshaned, kõrgel puhtas sinises õhus, jälle kodu poole. Ükskõik, kes sa oled, ükskõik kui üksik, maailm pakub end su kujutlusvõimele. Hüüab sinu poole nagu metshaned, karedalt ja erutavalt - ikka ja jälle, andes sulle teada sinu kohast asjade peres. "Metshaned", Mary Oliver

Tants on sild aja ja ruumi vahel. Tantsides tekib ühendus samm-sammult selja taha jääva mineviku ja meie jalge ees avaneva tuleviku vahel. See ühendus tekib olevikus, ainsas ajahetkes, mida me tõeliselt enda omaks võime nimetada. Kindla sammudemustriga tantsud oma erinevate rütmide ja omadustega pakuvad väärtuslikku võimalust harjutada kohalolekut. Nad viivad meid ikka ja jälle meie keskmes oleva jõu juurde, mida vajame, et suuta vastu võtta muutuseid elus.

     Vabatantsus tegeleme oma elujõu ja eluliste impulssidega. Selle läbi võime leida oma isikliku liikumise keele, endale ürgomased žestid ja need nähtavale tuua. Tantsu abil saame luua ruumi sügavaimate tunnete jaoks meis – rõõmu, leina, julguse, armastuse, viha, õrnuse jaoks, ning muuta nad oma teadvusele kättesaadavaks, tajuda elurõõmu, olla ühenduses oma energiaga.

     Nende kahe tantsuviisi mängulisest sidumisest koosneb Cornelia Freise poolt loodud südameruumi tantsude meetod. Järgmisest sügisest alustan oma esimese aastakursusega, mis koosneb neljast nädalalõpuseminarist. Neil neljal nädalavahetusel tahan tegeleda kordamööda nelja aastaajaga ja nende tähendusega meie elus. Aastaajad on meie ümber ja meie sees. Nad seovad meid kõige looduga, loomulikuga, ümbritsevad ja mõjutavad meid kõiki. Sel keerulisel ja ebakindlal ajal tundub olevat oluline pöörduda kõige lihtsamate asjade juurde, ühenduse juurde oma kehaga, Maaga, nende loomulike rütmide kuulamise juurde.

 
AEG: 23.-25. okt 2020; 4.-6. dets 2020; 14.-16. märts 2021; 4.-6. juuni 2021
KOHT: oktoobris Algallika keskus; detsembris ja märtsis Taiji klubi (Tallinn, Pärnu mnt 102, sissepääs E, II korrus); juunis Polli Talu Loominguline Keskus
TASU: 560 eurot (on võimalik tasuda kokkuleppel kuu kaupa, lisanduvad ööbimise ja toitlustamise kulud Algallika keskuses ja Polli Talu Loomingulises Keskuses).

Grupp on täis.